Si v koncoch a hľadáš východisko?

 

Isto ti nemusím na mnohých stranách opisovať, ako to vyzerá, keď si vyčerpaná, unavená a zo všetkého znechutená… Kiežby sme sa mohli len smiať a tešiť zo svojich blízkych, z našej práce, záľub… Život má však svoje pravidlá a častokrát je k nám „nemilosrdný“. Naše plány občas zlyhávajú, predstavy sa rúcajú a očakávania, aké máme od iných? Tie sú na míle vzdialené od našich predstáv.

 

Ako sa cítiš?

Možno sa nachádzaš práve v období rozkvetu, si obklopená dobrými priateľmi, vieš sa spoľahnúť na svojho milovaného a tvoje srdce prekypuje radosťou. Je však možné aj to, že vo chvíli, keď čítaš tieto riadky, tvoje srdce plače, telo je vyčerpané, únava z nedostatku spánku ti berie aj posledné sily a akoby toho nebolo málo, ani vzťahy nemáš také, po akých si vždy túžila.

Veľmi dobre poznám tieto chvíle… a keby to boli len chvíle…, ale ak psychická záťaž trvala dni, mesiace, ba aj roky, mala som niekedy problém uveriť, že sa z toho dostanem. Každé ráno som hľadala v sebe novú silu vstať, vykročiť a uveriť, že prekážky sa naučím zvládať a to, čo ma nezabije, ma naozaj môže posilniť.  A tak, príslovie, ktoré ma vždy iritovalo, mi nakoniec pomohlo nenechať sa otráviť nezdarom, odmietnutím, nevydarenými vzťahmi, ani únavou a frustráciou.

 

Formujú nás prekážky

Môžem úprimne priznať, že ma formovali najmä prekážky a ťažké situácie, v ktorých som musela siahnuť až na samé dno mojich síl. S odstupom času ďakujem za cenné skúsenosti, ktoré by som nemala, nemať ťažké obdobia vyčerpania, strachu a bolesti – nielen fyzickej, ale najmä bolesti duše.

Niektorí sa pýtajú, ako som sa dokázala smiať v čase, keď podnetov na smiech a radosť bolo tak málo… Práve o tom, ako zvládať záťaž, vnútornú bolesť a problémy vo vzťahoch chcem písať v mojom blogu. Lebo my, ženy, sme krehké nádoby, ktoré sa chcú zo života tešiť a užívať si ho plnými dúškami. Potrebujeme vedieť, ako zvládať krízové situácie a nenechať si nikým a ničím ukradnúť radosť zo svojho srdca.

Prvé pravidlo pozitívnej zmeny

Prvé pravidlo, ako zväčšiť, alebo znovu nadobudnúť stratenú radosť, ti prezradím hneď. Začala som si všímať každý deň aj tie najmenšie maličkosti, vďaka ktorým moje srdce poskočilo. Zistila som, že nepotrebujem chodiť ďaleko – obklopovali ma. Malé radosti, ktoré začali plniť moje. Po čase sa zrak môjho srdca vyostril a zistila som, že aj obyčajná cesta do práce, alebo na nákup môže byť zdrojom radosti. Verím, že radosť môžeme nájsť aj v ťažkých dňoch a dokonca aj v čase, keď sa nám nedarí. Len upriamme zrak na maličkosti, ktoré na nás volajú na každom kroku.

P.S. Napísala som knižku plnú citátov o radosti, spestrenú krásnymi farebnými fotografiami. Klikni TU a získaj darčekovú knižku, ktorá poteší tvoju dušu, alebo niekoho, na kom ti veľmi záleží.

6 názorov na “Si v koncoch a hľadáš východisko?”

 1. Úplne sa stotožňujem s časťou, že čo ťa nezabije to ťa posilní, aj keď si to hneď častokrát neviem priznať.

  Pekné napísané pani Vancáková 🙂

   1. Presne, ako píšete pani Vancaková, prekážky nás formujú a áno treba sa tešiť aj z maličkostí, banalít, ktoré sú pre niekoho samozrejmosťou, pre iného nie.
    Krásny deň, Monika 😉

 2. Soni ty si taký vzácny človek. Vo všetkých najťažších mojich životných situáciách si bola so mnou. Tvoje mobilné číslo som nepoužila už minimálne 10 rokov, ale keď som ho potrebovala tak som ho vedela naspamäť. Sama som sa čudovala. Všetko čo píšeš v úvodnom blogu je pravda. Ty každému dávaš svoje srdce, ale ľudia chceli tvoju dušu. Tvoja viera je tiež inšpirujúca, ale to je asi tým, že živý Boh je vo tvojom vnútri. Záverom by som sa Ti chcela poďakovať.

  1. Niky, ja som vďačná za teba, za Tvoju prítomnosť v mojom živote. Si pre mňa živým príkladom toho, že človek aj tie najväčšie prekážky dokáže zvládnuť, ak svoj život vloží do rúk Boha. Je úžasné, že sa navzájom dokážeme držať a podopierať a to je obrovský dar. Ďakujem za Teba:-)

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *